OilPrice

Як зменшити витрати пального на автомобілі

Вартість бензину збільшується з кожним роком. Тому автовласники стикаються з дилемою – продати транспортний засіб або шукати шляхи зниження витрати. Звичайно, другий варіант виглядає привабливішим. Зменшити витрати дизеля, бензину, природно, не вийде суттєво. Проте є низка способів, які допомагають досягти економії.

Що впливає на витрату палива?

Під витратою розуміється кількість літрів пального, яке споживає транспортний засіб при подоланні 100 км шляху. Наприклад, Пежо 308 загалом витрачає 4,6-5,8 літрів, а Форд Мустанг понад десять.

На витрати впливають такі показники як:

  • пристрій ходової та двигуна;
  • потужність силового агрегату;
  • комплектація тощо

Номінальні значення наводяться у технічній документації. Але навіть автомобіль із конвеєра споживатиме трохи більше, ніж це зазначено у паспорті. Пояснюється це тим, що виробники проводять тести в ідеальних умовах на швидкості 90 км/год без розгонів та зупинок.

Серед причин збільшеної витрати палива:

  • погана якість свічок – до +4 %;
  • перевантаження транспортного засобу – до +10 % у розрахунку на 100 кілограмів додаткової маси;
  • погіршення аеродинаміки через встановлення багажника на дах і т.д. – до + 10%;
  • знос зчеплення – від +2 до +5 %;
  • агресивне керування – до +15 %;
  • низький тиск у колесах – до +3 %;
  • забруднення форсунок – від +3 до +5 %;
  • неправильний підбір олії – до +15 %.

Тому розглядати питання, як зменшити витрату палива, слід із візиту на СТО, де автомобілю проведуть діагностику. Зношені та несправні комплектуючі підлягають заміні. Якщо ж узагальнити, то щоб витрати пального були наближені до заявленого виробником рівня, варто дотримуватися регламентів технічного обслуговування.

Практичні рекомендації

Одна з перших порад – це відмова від спортивного стилю водіння. Слід мінімізувати різке гальмування, розгін, намагатися уникати ривків. На розгін потрібно значно більше пального, ніж на утримання швидкості з плавним режимом їзди.

Друга порада, яка звучить не менш банально – це заправлятися якісним паливом. Якщо пальне має збіднений склад, двигун буде усувати різницю за рахунок збільшення витрати. Небагато виправити ситуацію здатні допомогти спеціальні присадки. Вони дійсно допоможуть зменшити витрату палива на 15 і навіть 20%, але їх регулярне використання прискорить зношування силового агрегату.

Третя рекомендація – збереження аеродинаміки. Чим нижчий показник опору, тим менший транспортний засіб потребує енергії на рух. Наприклад, для Mazda оптимальним вважається коефіцієнт опору в 0,26. Але є їздити з відчиненими вікнами, то він виросте до 0,4. Встановлення багажника на дах – це плюс 0,15.

Впливає на аеродинаміку та діаметр, форма коліс. Рекомендується використовувати колеса, які близькі за заводськими характеристиками.

Четверта порада – контроль справності датчиків та електрики. Якщо акумулятор автомобіля погано тримає заряд, то потрібно більше енергії на його підзарядку. Також слід враховувати енергоспоживання приладів, що підключаються. Якщо увімкнути фари, підігрів, кондиціонер одночасно, підключивши ще й смартфон для підзарядки, то генератору доведеться працювати набагато інтенсивніше. Що ж до датчиків, їх слід перевіряти на справність кожні 3-5 місяців. Навіть дрібні неточності можуть проводити витрати.