OilPrice

Правила пересування Нідерландами

Платні дороги

Плата потрібна лише за проїзд окремими тунелями

До оплати приймаються банківські картки та готівка

Швидкісний режим

Населені пункти – до 50 км/год, за межами населених пунктів – до 80 км/год, національні автодороги – до 100 км/год, магістралі – 60-130 км/год. Штраф – від 360 євро.

Ближнє світло

Днем є обов’язковим лише при поганій видимості. Штраф – 120 євро.

Обов’язкове обладнання

Рекомендовані: знак аварійної зупинки, жилет зі світловідбиваючими властивостями, аптечка

Зимові шини

Зимові шини дозволені, але необов’язкові для використання. Шини із шипами, ланцюги заборонені.

Ремені безпеки

Обов’язкові для всіх пасажирів. Штраф – 130 євро.

Паркування

Платні у більшості міст. Оплата через автомати по карті. Тариф – в середньому 3 євро на годину.

Розмови телефоном

Дозволено за наявності пристрою hands-free. Штраф – 230 євро.

Рівень алкоголю в крові

Якщо стаж менше 5 років – 0,2 ‰, для всіх інших водіїв – 0,5 ‰. Штраф – від 325 євро.

Екстренні номери

Єдиний номер для виклику всіх екстрених служб – 112

 

Дорожня мережа в Нідерландах тягнеться на 139295 км. Усі дороги мають тверде покриття. На магістралі припадає 2808 км.

Платні дороги

Орієнтовні тарифи на проїзд тунелями в Нідерландах за даними на 2023 рік:

Назва

Маршрут

Тариф, євро

Westerschelde

Terneuzen

Goes

5/7,45 (мікроавтобуси без причепа, легковий транспорт заввишки не більше 3 м і завдовжки до 6 м/мікроавтобуси з причепом, легковий транспорт заввишки до 3 м, завдовжки понад 6 м)

>

Kiltunnel

Dordrecht

2/5 (транспорт заввишки не більше 2,3 м/всі інші транспортні засоби)

Використовувати нідерландську дорожню мережу можна безкоштовно. Плата потрібна лише за рух кількома тунелями: Westerschelde і Kiltunnel.

“ltr”>Westerschelde має довжину 6,6 км. Швидкісні обмеження в тунелі для транспорту однакові. Він вважається одним із найбезпечніших на європейському континенті. Пункти оплати розміщуються з північного боку. Сплатити проїзд дозволяється банківськими картками та готівкою.

Довжина тунелю Kiltunnel – 901 м. Ним можуть користуватися всі транспортні засоби, велосипедисти та пішоходи.

Швидкісний режим

Рух нідерландськими дорогами необхідно здійснювати, дотримуючись наступних швидкісних лімітів:

  • населені пункти – до 50 км/год;

  • за межами населених пунктів – до 80 км/год;

  • національні автодороги – до 100 км/год;

  • магістралі – 60-130 км/год.

Штраф за недотримання ліміту – від 360 євро. На багатьох дорогах знаходяться системи, що фіксують швидкість.

Ближнє світло

Фари ближнього світла вдень використовувати потрібно тільки при поганій видимості. Передні протитуманки дозволено включати в дощ, сніг, туман, задні – снігопад або туман, якщо видимість знизилася до 50 м. Ігнорування правил використання автомобільної оптики передбачає штрафні санкції у розмірі 120 євро.

Обов’язкове обладнання в автомобілі

Правилами не встановлено обов’язковий перелік обладнання, яким має комплектуватися автомобіль. Але рекомендовано мати аптечку, жилет зі світловідбиваючими властивостями, знак аварійної зупинки.

Зимові шини, застосування ланцюгів на шинах

Змінювати всесезонні, літні шини на зимові в Нідерландах необов’язково. Користувати протиковзкими ланцюгами та покришками із шипами заборонено.

Застосування ременів безпеки

Ременями повинні скористатися всі пасажири. Діти зростом до 135 см і віком до 18 років повинні перевозитися тільки за наявності утримуючої системи. Інакше буде нараховано штраф у розмірі 130 євро.

Паркування

У багатьох великих містах спостерігається суттєва нестача місця для паркування. Стоянка поруч із бордюрами, пофарбованими у жовтий чи чорно-білий колір заборонені. Автомобіль порушника можуть заблокувати або відправити на штрафстоянку. Штраф за порушення – від 90 євро. За стоянку на місці для інвалідів передбачено штраф у 360 євро.

Для боротьби з пробками у Нідерландах функціонують паркування перехоплювального типу «P+R» – водій залишає транспортний засіб на парковці на околиці або за межами населеного пункту, а далі використовує громадський транспорт.

Орієнтовні тарифи на парковках типу P+R:

  • у будні дні – 8 євро перша доба і далі 1 євро за наступну добу;

  • у вихідні – 1 євро на добу.

Також додатково необхідно сплатити вартість картки GVB – від 5 євро. Вона необхідна для проїзду у громадському транспорті.

Перехоплювальні паркування працюють цілодобово, охороняються. Винятком є парковка Bos en Lommer. Вона доступна з 07:00 до 10:00.

Більшість паркувальних зон у міста платні. Парковки P-Zone припускають купівлю паркувального талону в автоматі. Його потрібно розмістити на панелі приладів. На стоянках Blue Zone необхідні паркувальні диски із зазначенням часу заїзду. Вони продаються у відділеннях поліції, тютюнових кіосках. Такі паркування зазвичай безкоштовні, але мають тимчасові обмеження.

Середній годинний тариф – 3 євро, в Амстердамі вартість паркування може досягати 7-8 євро. Для пошуку недорогих та вільних для стоянки місць рекомендується використовувати програми Parkmobile, NWB Onderweg.

Розмови за кермом по телефону

Водій може вести розмову по телефону під час керування автомобілем, якщо використовує пристрій, який дозволяє це робити без рук. Порушення карається штрафом у 230 євро.

Припустимий рівень алкоголю за кермом

У крові водія не повинно бути більше 0,5 ‰, інакше сідати за кермо заборонено.

Покарання за перевищення допустимого рівня:

  • 0,21-0,5 ‰ – 325 євро (для водіїв, чий стаж менше 5 років);

  • 0,51-0,8 ‰ – 325 євро;

  • 0,81-1 ‰ – 425 євро;

  • 1,01-1,15 ‰ – 550 євро;

  • 1,16-1,3 ‰ – 650 євро;

  • 1,31 ‰ і вище – судовий розгляд.

Дії при ДТП

Якщо сталося ДТП, необхідно:

  1. Зупинити транспортний засіб, розмістити знак аварійної зупинки.

  2. Обмінюватися даними з рештою учасників аварії, свідків. Для цього необхідно заповнити європротокол.

Також рекомендується провести фотофіксацію місця ДТП та пошкоджень.

Якщо пригода спричинила смерть, травми, або сторони не змогли дійти єдиної думки щодо винуватця, то необхідно викликати поліцію і, при необхідності, швидку.

Інші ПДР

Штрафи в Нідерландах дозволяється оплачувати офіцеру поліції на місці вчинення правопорушення.

На більшості доріг порушенням вважаються випадки, коли водій перевищує встановлений швидкісний ліміт на 4 км/год і більше. На магістралях мінімальний кордон відсутній, тому штраф буде нарахований, навіть якщо водій перевищить швидкість лише на 1 км/год.

Якщо на звичайних дорогах ліміт швидкості перевищено на 30+ км/год, а на магістралях 40+ км/год, то справа розглядається в судовому порядку. Якщо водій рухатиметься на швидкості, яка більша за встановлене обмеження на 50 км/год, то таке порушення передбачає автоматичне призупинення ліцензії на керування автомобілем.

За незначні порушення власники автомобілів одержують листи з позначкою у вигляді літери «М». Листи надходять і у випадках, коли штраф було виписано офіцером поліції особисто. У листі вказується розмір штрафу та тип порушення. На його погашення надається 8 тижнів. Якщо не сплатити штраф вчасно, то надійде ще 2 подібні повідомлення. У першому розмір штрафу буде в 1,5 більше, у другому – утричі. За відсутності оплати Нідерланди спрямують справу до країни проживання, якщо це є ЄС. Якщо передача справи неможлива, дані водія вносяться до спеціального реєстру. У такому разі співробітник митниці або поліції має право вимагати погашення штрафу на місці зупинки, інакше транспортний засіб конфіскується.

Цікавий факт

Нідерланди можуть похвалитися однією із найщільніших і найрозвиненіших дорожніх мереж у світі. За якістю доріг країна входить до ТОП-5