OilPrice

Правила пересування Люксембургом

Платні дороги

Відсутня

Плата стягується тільки з автомобілів масою від 12 тонн

Швидкісний режим

Села та міста – до 50 км/год, за межами населених пунктів – до 90 км/год, автомагістралі – не більше 130 км/год.

Ближнє світло

Використовувати вдень потрібно при проїзді через тунелі, дощ, сніг, туман.

Обов’язкове обладнання

Жилет зі світловідбивними властивостями та знак аварійної зупинки.

Зимові шини

Зимові покришки обов’язкові, якщо є сніг, лід на дорозі. Шипована гума дозволена у період 01.12-31.03. Ланцюгами можна користуватися в будь-який час, за наявності на дорозі льоду, снігу, сльоти.

Ремені безпеки

Обов’язкові. Штраф – 49 євро.

Паркування

У понеділок-п’ятницю/суботу платні з 08:00 до 18:00. Є обмеження у часі. Тариф – від 0,5-2 євро на годину. У білій зоні дозволяється припаркуватися на півгодини безкоштовно. Оплата – монетами, карткою Minicash, жетонами через сервіс Call2Park.

Розмови телефоном

Дозволено, за наявності пристроїв hands-free. Штраф – 79 євро.

Рівень алкоголю в крові

Водійський стаж до 2 років – 0,2 ‰, понад – 0,5 ‰. Штраф – від 145 до 10 000 євро. При серйозному перевищенні допускається висновок від 8 днів до 36 місяців.

Екстренні номери

Поліція – 113, єдиний номер екстрених служб – 112.

У Люксембурзі 100% доріг містить тверде покриття. Їх довжина дорівнює 2899 км, їх 152 км посідає магістралі. Повна карта магістралей представлена на ресурсі cita.lu.

Магістралі в Люксембурзі маркуються літерою “А”. Дорогі, які за всіма стандартами відповідають автомобільним магістралям, відзначені буквою «B». Вони з’єднують національні дороги та автобани. Національні дороги, відповідно, позначені буквою «N», локальні – «CR».

Платні дороги

Для легкового транспорту плату за користування дорогами в Люксембурзі не встановлено. Також не потрібно сплачувати за проїзд через тунелі. Для вантажного транспорту вагою 12 тонн і більше потрібна євровіньєтка.

Швидкісний режим

У Люксембурзі застосовуються такі обмеження до швидкості руху:

  • села та міста – до 50 км/год;

  • за межами населених пунктів – 90 км/год;

  • автомагістралі – 130 км/год.

Для авто з шипованими покришками максимальна швидкість на магістралі – 90 км/год.

Штрафи за порушення швидкісного режиму встановлюються в судовому порядку. За неодноразове перевищення можлива заборона управління. Радар є на багатьох ділянках дороги.

За перевищення ліміту швидкості на 4-15 км/год нараховується штраф у 49 євро, 16-28 км/год – 145 євро. Більш серйозне порушення може призвести до обмеження права керування і навіть позбавлення волі.

Ближнє світло

У світлу частину доби ближнє світло необхідно вмикати, якщо видимість обмежена 100-метровою областю. Також він є обов’язковим у тунелях, навіть якщо всередині передбачено освітлення. Мотоцикли повинні їздити із ближнім світлом 24/7. Денні ходові вогні необов’язкові, але рекомендовані.

Обов’язкове обладнання в автомобілі

У кожному легковому автомобілі повинні бути:

  1. Світловідбивний жилет. Використовується при виході з авто на узбіччя, проїжджу частину в умовах недостатньої видимості вночі. Розмір штрафу складає 49 євро.

  2. Знак аварійної установки. Потрібен всім транспортних засобів, мають від 4 коліс. Штраф – 74 євро.

Аптечка повинна бути обов’язково лише у тягачах, вантажних автомобілях, напівпричепах. За відсутність вогнегасника можуть оштрафувати автобуси, вантажний транспорт, мікроавтобуси, напівпричепи 3,5 тонни та тягачі.

Зимові шини, застосування ланцюгів на шинах

Зимові шини обов’язкові для використання у відповідній погоді – наявність льоду та/або снігу на дорозі. Якщо аварійна ситуація спровокована їхньою відсутністю, то розмір штрафу може становити 145 євро. Також цей факт позначається при розподілі провідповідальності.

Покришки з шипами дозволені з 01.12 до 31.03. Ланцюгами протиковзання можна користуватися в аналогічний період, а також іншу пору року – стосується регіонів, де є ризик заморозків та випадання снігу. Ланцюги мають бути на всіх колесах.

В якості альтернативи зимовим шинам допускаються всесезонні. Глибина протектора повинна бути менше 1,6 мм. Поліція Люксембургу рекомендує проводити заміну шин, якщо глибина опускається нижче за відмітку 4 мм.

Застосування ременів безпеки

Пристібатися зобов’язані всі пасажири, інакше доведеться заплатити штраф 49 євро. Покарання не застосовується, якщо задні сидіння не обладнані ременями.

Подорожувати з дітьми віком до 3 років дозволяється за умови наявності утримуючої системи. Якщо зростання дитини менше 150 см, а вік – 3-18 років, то необхідно дитяче крісло або бустер. Якщо вага дитини більше 36 кг, то можна користуватися звичайним ременем, але винятковим на задньому ряду сидінь. Штраф – 49 євро.

Паркування

Кожне паркування в Люксембурзі оснащене знаками, на яких детально розписуються тарифи та правила. У певні дні/години часто діють різні тарифи.

У білій зоні дозволяється зупинитися безкоштовно на 30 хвилин – з понеділка по суботу у часовий проміжок 08:00-18:00. При в’їзді на місце паркування автоматично запалюється зелена лампочка. Якщо не залишити його у встановлений час, то загориться червона лампочка. У такому разі потрібно придбати талон.

У помаранчевій зоні за паркування необхідно платити з 08:00 до 18:00, винятком є національні свята, неділя. У решті зон паркування цілий день безкоштовна ще й у суботу, але в деяких районах застосовуються свої правила.

У помаранчевій зоні максимальна тривалість паркування становить 2 години. Часовий тариф – 2 євро. У жовтій зоні на дорозі дозволяється паркуватися на 3-5 годин, на стоянці – на 5-10. Тариф за годину в обох випадках – 1 євро. У зеленій зоні максимальний час – 5 годин. Якщо водій залишає транспортний засіб на 1-3 години, то за кожну годину він має сплатити 2 євро. При більш тривалому паркуванні – 1,5 євро на годину. У зоні з фіолетовою розміткою тривалість паркування – 10 годин, а тариф – 0,5 євро на годину.

Оплата приймається монетами, жетонами, карткою Minicash, через сервіс Call2Park. У деяких районах можна заплатити за допомогою SMS. Щоб зареєструватися в сервісі Call2Park, потрібен номер банківської картки, телефону та транспортного засобу. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті Call2Park.

За незаконне паркування доведеться сплатити штраф. Транспортний засіб може бути евакуйований. Сплачуються штрафи банківським переказом, у поштових та поліцейських відділеннях.

У Люксембурзі діє система паркувань Park+Ride. Вона дозволяє припаркувати транспортний засіб за містом та їхати далі автобусом. Плата за місце паркування включає ціну автобусного квитка. Усього в країні 5 подібних парковок – Beggen, Kirchberg, Kockelscheuer, Luxembourg-Sud, Bouillon. Автобуси курсують щодня, крім суботи та неділі, з 07:00 до 19:00.

Розмови по телефону за кермом

Штраф за телефонні розмови за кермом без використання гарнітури, системи hands-free – 79 євро.

гранично допустимий рівень алкоголю за кермом

Обмеження на рівень алкоголю в крові залежать від водійського стажу. Водіям зі стажем до 24 місяців заборонено керувати транспортним засобом за наявності в крові 0,2 ‰ алкоголю, решті – 0,5 ‰.

Якщо в крові кількість алкоголю становить 0,5-0,8 ‰, то виписується штраф у 145 євро. Штраф за 0,8-1,2 ‰ – 500 євро. Якщо рівень алкоголю більший, то штрафні санкції можуть досягти 10000 євро з можливим ув’язненням від 8 днів 36 місяців.

Дії при ДТП

При попаданні в аварію необхідно надіти світловідбиваючий жилет і надати допомогу постраждалим. До приїзду поліції не можна пересувати транспортні засоби. Якщо постраждалих відсутні, автомобілі не заважають дорожньому руху, то за домовленістю сторін можна обійтися без поліції. Обмін даними здійснюється за допомогою європротоколу. Обов’язково слід робити фотографії місця ДТП, фіксувати номери страхових полісів, дані посвідчень водія, щоб виключити конфліктні ситуації.

Страхова компанія винної сторони має виплатити збиток у строк 90 днів.

Інші ПДР

У робітничих та житлових районах Люксембургу часто зустрічаються знаки «Zone de rencontre». Швидкість руху тут обмежується 20 км/год, а пішоходи набувають пріоритету пересування.

Для всіх водіїв у Люксембурзі діє 12-бальна система штрафів. За кожне порушення водій отримує певну кількість балів, яке залежить від ступеня тяжкості. Інформація про штрафні бали зберігається 3 роки. Якщо водій назбирає 12 балів, то він позбавляється права водіння на 12 місяців.

Цікавий факт

Найскладнішими для водіння в Люксембурзі є історичні райони. Вулички тут вузькі, звивисті і часто припускають рух лише в одному напрямку. Дістатись потрібного об’єкта з першої спроби виходить далеко не у всіх водіїв