OilPrice

Правила пересування Бельгією

Платні дороги

Платним є проїзд через тунель – Liefkenshoek. Тарифи для автомобілів висотою до 3 метрів – 4/7 євро (картою/готівкою). Якщо висота більша, то вдень потрібно заплатити 16/22 євро, вночі – 4/7.

Оплата картками, готівкою на місці, за допомогою транспондера Telepass.

Швидкісний режим

Населені пункти – до 50 км/год, «Житлова зона» – до 30 км/год, за межами населених пунктів – до 90 км/год, у Фландрії – до 70 км/год, магістралі та інші автомобільні дороги – до 120 км/год.

Ближнє світло

Днем необхідно використовувати тільки при поганій видимості на дорозі.

Обов’язкове обладнання

Жилет зі світловідбиваючими властивостями, знак аварійної зупинки. Штраф – 50 євро.

Зимові шини

Зимові шини дозволені, але не обов’язкові – з 01.10 до 30.04 у гірських регіонах. Користуватися ланцюгами можна за наявності льоду чи снігу на дорогах. Шиповані шини дозволені з 01.11 до 31.03. На автомобілі має бути наклейка «60».

Ремені безпеки

Обов’язкові для всіх пасажирів. Штраф – 50 євро.

Паркування

У великих містах є платні та безкоштовні зони. У безкоштовних діють тимчасові обмеження. Оплата приймається монетами через автомати за SMS.

Розмови по телефону

Можливі лише при використанні пристроїв hands-free. Штраф – від 100 євро.

Рівень алкоголю в крові

гранично допустимий рівень – 0,49.

Штраф при 0,5-0,79 ‰ – 150 євро, 0,8 ‰ – 600 євро. Штраф оплачується одразу, у разі відмови нараховується у судовому порядку – до 12000 євро.

Якщо стаж водіння менше 24 місяців – судовий розгляд.

Екстренні номери

Єдиний екстрений номер – 112, швидка допомога – 100, поліція – 101.

Бельгія має одну з найрозвиненіших автомобільних мереж у Європі. Загальна довжина становить 154 тисячі км. Із них 1763 км припадає на магістралі.

Платні дороги

Бельгійські дороги повністю безкоштовні. Оплачувати потрібно лише проїзд тунелю Liefkenshoek. Він розташований неподалік Антверпена і пролягає під річкою. Тунель входить до складу дороги R2. Його довжина становить 1,37 км.

Тарифи визначаються висотою транспортного засобу, способом та часом оплати. До першої категорії входять автомобілі заввишки менше 3 метрів. За них потрібно платити 4 євро банківською карткою або 7 євро готівкою. До другої категорії включені автомобілі висотою 3 метри і більше. З 6:00 до 22:00 тариф для них становить 16/22 євро карткою/готівкою відповідно. У час, що залишився, тариф аналогічний першій категорії.

Пункт оплати складається з 18 воріт – по 9 на кожному напрямку. Смуги позначені номерами 1-9. Перші 3 смуги позначені стрілкою синього кольору та призначені для оплати банківською карткою або електронною системою Telepass.

4 та 5 смуги відзначені стрілкою зеленого кольору. Оплата на них приймається готівкою. Смуги, що залишилися, позначені жовтою сіткою, дозволені тільки для транспортних засобів з Telepass. При використанні системи Telepass ворота відчиняються автоматично, зупинятися не потрібно.

Швидкісний режим

У Бельгії діють такі вимоги до швидкості на дорозі:

  • населені пункти – до 50 км/год;
  • дороги зі знаком «Житлова зона» – до 30 км/год;
  • за межами населених пунктів – до 90 км/год;
  • широкосмугові дороги та магістралі – до 120 км/год.

У регіоні Фландрія при виїзді за населений пункт дозволено рухатися зі швидкістю не більше 70 км/год.

На магістралях встановлено мінімальну швидкість 70 км/год. Автобаном не можна переміщатися швидше 90 км/год, якщо на автомобілі використовуються шини з шипами. На інших дорогах обмеження – 60 км/год.

Поруч із Брюсселем, у Фландрії на дорогах встановлено велику кількість камер, що контролюють швидкісний режим.

Ближнє світло

Вимог дотичного обов’язкового включення ближнього світла у світлий час доби в ПДР не передбачено. Фари необхідно включати лише в умовах поганої видимості – у туман, дощ, снігопад.

Обов’язкове обладнання в автомобілі

Всі автомобілі обов’язково повинні бути укомплектовані:

  • жилетом зі світловідбиваючими властивостями;
  • знаками аварійної зупинки.

Для власників автомобілів з іноземною реєстрацією за сам факт відсутності жилета штрафні санкції не накладаються. Але вихід із транспортного засобу без жилета в місцях, де зупинятися заборонено, є порушенням. Розмір штрафу фіксований – 50 євро.

Для зареєстрованого на території країни транспорту також обов’язково мати вогнегасник та аптечку.

Зимові шини, використання ланцюгів на шинах

На бельгійських дорогах зимові шини необов’язкові, але рекомендовані при поїздках до гірських регіонів у період з 01.10 до 30.04. Глибина протектора повинна бути менше 1,6 мм. Рекомендоване значення – 4 мм.

Шини з шипами дозволені тільки в несприятливих погодних умовах з 01.11 по 31.03 для автомобілів, вага яких не перевищує 3500 кг. Транспортний засіб обов’язково комплектується наклейкою «60» на задньому склі.

Ланцюги протиковзання можна застосовувати на засніжених або заледенілих дорогах.

Застосування ременів безпеки

Пасажири на всіх рядах сидінь, водій під час руху автомобіля повинні бути пристебнуті ременями. Штраф – 50 євро.

Діти зростом до 135 см і віком 12 років перевозяться в спецкріслах. Штраф – 50 євро. У Бельгії заборонено перевозити дітей віком до 3 років мотоциклами, навіть за наявності коляски.

Паркування

У великих населених пунктах паркування в більшості випадків платне. Вільне місце знайти важко. Середній тариф – 2,5 євро на годину. Оплата можлива в автоматах (приймають лише монети) або за SMS. У свята та в неділю паркування після 18:00 безкоштовне.

Після внесення оплати чек розміщується під лобовим склом. Він повинен добре помітний зовні. Припаркуватись на окремих вулицях можна безкоштовно, але на обмежений час. Такі зони відзначені написом Blauwe zone. Щоб відзначити час прибуття, необхідно придбати картонний годинник синього кольору і розташувати його під лобовим склом. Годинник продається в поліцейських відділеннях, газетних кіосках, на АЗС.

На жвавих вулицях у зоні «Axe Rouge/Ax Rode» діє заборона на паркування в години пік – 07:00-09:30 та 16:00-18:00.

Часто з лівого боку дороги встановлюються часові знаки. У ці проміжки на смузі не повинно бути транспортних засобів, щоб могла проїхати дорожня техніка. Якщо водій проігнорує вимогу, автомобіль буде доставлений на штрафстоянку.

Розмови по телефону під час керування транспортним засобом

Пересуватися в автомобілі та одночасно розмовляти по телефону без пристроїв hands-free заборонено. Штраф – не менше 100 євро.

гранично дозволений рівень алкоголю за кермом

Рівень алкоголю в крові не повинен бути вищим 0,49 ‰. Для рівня 0,5-0,79 ‰ передбачено штраф 150 євро та обмеження на керування на 3 години. Штраф оплачується дома. У разі відмови суд може нарахувати штраф у розмірі 3000 євро.

Якщо рівень 0,8 ‰ і вище, заборонено керувати транспортним засобом наступні 6 годин. Розмір штрафу – 600 євро. При судовому розгляді штраф може збільшитись до 12000 євро з ризиком позбавлення права водіння до 5 років.

При водійському стажі менше 24 місяців штрафні санкції встановлюються лише під час судового розгляду.

Дії при ДТП

При попаданні в ДТП необхідно зупинити транспортні засоби, надіти жилет і вийти з машини. Потерпілим необхідно надати допомогу. Рекомендується завжди викликати поліцію. Автомобіль не можна пересувати. У представників поліції обов’язково потрібно взяти номер справи та візитка.

Усі пошкодження, а також номери транспортних засобів фотографуються або записуються. Це ж стосується страхового полісу та документів учасників події. Обмін даними слід проводити через європротокол.

Виплата збитків страхової компанії винуватця ДТП має бути здійснена протягом 90 днів з дати надання всієї необхідної документації.

Інші ПДР

У Бельгії існують так звані райони LEZ, в яких діє обмеження на переміщення на автомобілях з великими викидами. З 2018 року діє заборона на автомобілі, які відповідають вимогам EURO 1. Щоб відвідати зону LEZ на такому транспортному засобі, необхідно пройти попередню реєстрацію на порталі irishbox. Інакше буде застосовано штрафну санкцію у розмірі 150 євро. Також передбачено штраф 25 євро за недостовірні дані.

Бельгійська поліція має право на внесення оплати штрафу на місці. У такому разі офіцер має надати квитанцію. Водій має право відмовитися оплачувати штраф таким чином. У такому разі пропонується зробити депозит. Він має бути внесений пізніше 96 годин, інакше транспортний засіб відправляється на штрафстоянку. Оплата штрафів можлива за допомогою банківських карток, поштових переказів та готівки.

Всі порушення правил дорожнього руху класифікуються на декілька груп:

  1. Перша категорія – штраф 50 євро з оплатою на місці або 55-1375 євро при судовому розгляді.
  2. Друга категорія – 100 євро одразу або 110-1375 євро через суд. Допускається позбавлення права керування на певний час.
  3. Третя категорія – 150 євро одразу або 165-2750 євро через суд. Можливе призупинення дії посвідчення водія.
  4. Четверта категорія – 300 євро на місці. Для резидентів усі справи розглядаються у суді. Максимальний розмір штрафу – 2750 євро.

На перевантажених дорогах можливі обмеження на включення круїз-контролю, за наявності відповідного знака.

Велосипедисти та мотоциклісти у Бельгії мають привілеї. Вони можуть їздити смугами для громадського транспорту, якщо це не заборонено знаком. У пробках мотоцикли та мопеди можуть переміщатися між рядами.

Цікавий факт

Практично всі дороги на території Бельгії висвітлюються вночі. В інших європейських країнах дорожнє полотно на багатьох ділянках залишається без світла.