OilPrice

Правила пересування Андоррою

Платні дороги

Плата стягується тільки за проїзд тунелем Envalira. Для електротранспорту безкоштовно.

Для легкового транспорту тариф 7,5 (висота до 2 м) та 13,1 (висота 2-3 м) євро

Швидкісний режим

Населені пункти – до 50 км/год, поза – не більше 60-90 км/год.

Ближнє світло

Днем лише у погану погоду. Штраф – 30 євро.

Обов’язкове обладнання

Запасне колесо, комплект ламп, жилет зі світловідбиваючими елементами, знак аварійної зупинки. Штраф – 30 євро.

Зимові шини

Зимові шини та ланцюги дозволені, якщо дорога засніжена або зледеніла. В інших випадках нараховуються штрафи – 180 та 60 євро відповідно. Шиповані покришки дозволені з 01.11 до 15.05. Штраф за використання на чистих дорогах – 60 євро.

Ремені безпеки

Пристебнутими повинні бути всі пасажири. Штраф за кожного порушника – 20 євро.

Паркування

Платні у столиці та на деяких заміських трасах. Вартість години у синій зоні – 1 євро, зеленій – 0,5 євро. Штраф за несплату – 12 євро.

Розмови по телефону

Заборонено без пристроїв hands-free. Штраф – 20 євро. За застосування навушників штраф – 60 євро.

Рівень алкоголю в крові

Не більше 0,49 ‰. Штрафи – від 150 до 600 євро та позбавлення ліцензії на керування на 90 днів, залежно від ступеня перевищення.

Екстренні номери

Швидка допомога – 116, поліція – 110, пожежна служба – 118, єдиний номер екстрених служб у Європі – 112.

Автомобільні дороги мають протяжність лише 269 км. 71 км із них ґрунтові, решта мають тверде покриття. Всього в Андоррі 4 ключові дороги. CG-2 на півночі поєднує столицю з Францією, CG-1 на півдні – з Іспанією. Автомобільних магістралей у країні немає.

Платні дороги

Для транспортних засобів з реєстрацією в інших державах плата за проїзд дорогами відсутня. Винятком є лише тунель Envalira. Він розташований неподалік від курортного Grau Roig. Протяжність тунелю – майже 3 км. Envalira знаходиться на висоті 2 км, що робить його одним із найвищих на європейському континенті.

Максимальна швидкість при проїзді тунелем – 70 км/год. Працівники та мешканці міста Pas de la Casa мають право на 50-відсоткову знижку. Власникам електричного транспорту платити за проїзд не потрібно.

Для автомобілів масою менше 3500 кілограм та висотою нижче 2 метрів діє тариф 7,5 євро. Якщо висота транспортного засобу знаходиться в межах 2-3 метрів, потрібно заплатити 13,1 євро. Для вантажного транспорту тариф – 15 євро, якщо осей 2 та 18,8 євро, якщо їх 3 і більше.

Швидкісний режим

За населеними пунктами дозволено рухатися зі швидкістю до 50 км/год, за їх межами – 60-90 км/год. Докладніша інформація – на дорожніх знаках.

Ближнє світло

Включати фари ближнього світла у світлий час доби потрібно виключно в погану погоду. Користуватися протитуманками можна у сильний дощ, снігопад та туман. Розмір штрафу – 30 євро.

Обладнання, яке має бути в автомобілі

У транспортному засобі має бути наступне обладнання та аксесуари:

  • запасне колесо;
  • комплект ламп;
  • жилет зі світловідбиваючими елементами;
  • знак аварійної зупинки.

Штрафні санкції за відсутність – 30 євро.

Зимові шини, застосування ланцюгів на шинах

Наявність зимових покришок потрібна в обов’язковому порядку, якщо дорожнє полотно частково або повністю обмерзло, покрите снігом. Якщо автомобіль не відповідає дорожнім умовам, то порушнику доведеться сплатити штраф у 180 євро. З 01.11 до 15.05 дозволено використовувати покришки з шипами. Решту часу буде нараховано штраф 60 євро.

Застосування ланцюгів допускається у місцях з відповідними знаками та за умови, що дороги засніжені або покриті ожеледицею. Якщо дорожнє полотно чисте, то водій карається штрафом у сумі 60 євро.

Застосування ременів безпеки

Передній пасажир та водій повинні пристібатися ременями в обов’язковому порядку. Для пасажирів ззаду вимога діє, якщо автомобіль передбачає наявність ременів. Штраф нараховується за кожного порушника – 20 євро за особу.

Діти зростом до 150 см і віком до 10 років перевозяться на задньому сидінні. Воно має бути обладнане відповідною фіксуючою системою. Не заборонено перевозити дітей віком до 3 років спереду, якщо крісло укомплектовано спеціальною системою, що фіксує, а подушка безпеки вимкнена. Штраф – 90 євро.

Паркування

Столичні паркування вимагають оплати 6 днів на тиждень. У дні національних урочистостей, свят та неділю платити не потрібно. Автомобілі-порушники буксируються на штрафстоянку. Штрафні санкції за порушення становлять 12 євро.

Парковки поділені на синю та зелену зону. Оплата приймається через автомати. Вони не видають здачі, тому рекомендується завжди мати під рукою необхідну кількість монет.

У робочі дні платними вважаються 2 тимчасові слоти – 09:00-13:00 та 15:00-20:00. У синій зоні мінімальний час перебування – 15 хвилин, у зеленій – 30 хвилин. Оплата в обох випадках становить 0,25 євро. Максимальний термін у синій зоні – 150 хвилин, у зеленій – 5 годин. Тариф – 2,5 євро. Вартість однієї години паркування у синій зоні – 1 євро, зеленій – 0,5 євро.

Розмови по телефону під час перебування за кермом

Розмови допускаються лише при використанні пристроїв hands-free. Штраф – 20 євро. Не можна слухати під час руху через навушники радіо, музику, розмовляти. Штраф – 60 євро.

Припустимий рівень алкоголю за кермом

Неприпустимо керувати транспортним засобом, якщо рівень алкоголю перевищує значення 0,49 ‰. Якщо значення знаходиться в діапазоні 0,5-0,8 ‰, то доведеться заплатити до бюджету країни 150 євро, 0,81-1,2 ‰ – 300 євро, більше 1,2 ‰ – 600 євро та обмеження на керування на 90 днів .

Якщо водій відмовляється пройти тест, то він позбавляється права керування транспортом на 30 днів і карається штрафом 300 євро.

Дії при ДТП

Алгоритм дій при події на дорозі в Андоррі не відрізняється від інших європейських країн:

  1. Якщо пошкодження незначні, досягнуто згоди між усіма учасниками, то факт ДТП фіксується за допомогою європротоколу. Необхідно записати дані учасників, номер страхового полісу, транспортного засобу. Бажано, все фіксувати на фото чи відео.
  2. Якщо не вдалося визначити винну сторону самостійно, або є постраждалі, то необхідно викликати поліцію та відповідні служби.

Інші ПДР

В Андоррі не можна використовувати тонування бокового та лобового скла. Вони мають пропускати щонайменше 70 % (бокові), 75 % (лобове). Штраф – 30 та 60 євро відповідно.

Сплачувати штрафи можна безпосередньо співробітникам поліції. Смуги червоного кольору призначені для руху громадського транспорту, заїжджати на них заборонено.

В Андоррі досить вузькі дороги, тому в різні часи схема руху по них часто відрізняється. Наприклад, вдень дорога може працювати в обидва боки, а ввечері – лише в одну. Щоб орієнтуватись було простіше, на всіх дорогах встановлюються табло.

Світлофори розташовуються духом по центру вулиці.

Цікавий факт

В Андоррі немає аеропорту та залізниці, тому автомобільні дороги, фактично, є єдиним способом сполучення.